Miód rzepakowy 1kg
Waga netto: 1kg
Zbiór: 2021 rok
Miód rzepakowy jest bardzo słodki, jeden z najtańszych miodów w Polsce, ze względu na jego bardzo dużą produkcję. Smak i zapach miodu jest miodu jest łagodny, lekko mdły. W stanie płynnym jest prawie bezbarwny lub słomkowy. Krupiec (miód skrystalizowany) przyjmuje barwę białą lub kremowo-piaskową.
W składzie tego miodu naturalnie występują:
- olejki eteryczne,
- garbniki,
- związki goryczowe,
- flawonoidy,
- witaminy z grupy B, K i C,
- kwas nikotynowy,
- cholina, kumaryna, saponiny,
- śladowe ilości alkaloidów oraz żelazo, będące składnikiem hemoglobiny i transporterem tlenu w organizmie.
Miód rzepakowy należy do „rodziny” miodów bogatych w bor – pierwiastek niezbędny do budowy tkanki kostnej oraz prawidłowego funkcjonowania tarczycy i śledziony.
Z uwagi na wysoką zawartość glukozy – łatwo przyswajalnej przez organizm, stanowi wartościową odżywkę regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.
Duża zawartość cukrów prostych, czyni go nieodzownym „wspomaganiem” w chorobach serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia. Glukoza wzmacnia siłę skurczu mięśnia sercowego, rozszerza naczynia wieńcowe, przyczyniając się do lepszego zaopatrzenia serca w tlen i składniki odżywcze, obniża ciśnienie, usuwa wodę z tkanek i przyczynia się do zmniejszenia obrzęków. Podobną rolę spełnia fruktoza. Wg naukowców, cukier ten szybciej ulega przemianom metabolicznym, dostarczając w krótszym czasie energii do pracy mięśnia sercowego, a potas i magnez, przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego. Stosowany jest także w chorobach wątroby oraz przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.
Stosowany zewnętrznie, w przypadku oparzeń, zapobiega tworzeniu się pęcherzy i związanych z nimi infekcjami. Przyspiesza proces ziarninowania a w następstwie gojenia ran.
Data sheet
Rodzaj miodu | Rzepakowy |
---|
Opinie
Na chwilę obecną brak opinii klientów.