Miód rzepakowy 1 kg

40,00 zł
Brutto
Dostawa: do 2 dni roboczych

Waga netto: 1kg

Zbiór: 2021 rok

W magazynie
  • Gwarancja bezpieczeństwa
    Gwarancja bezpieczeństwa
  • Szybka dostawa
    Szybka dostawa
  • Możliwość zwrotu *
    Możliwość zwrotu *
Opis

W smaku bardzo słodki, jeden z najtańszych miodów w Polsce, ze względu na jego bardzo dużą produkcję.

Dzięki wysokiej zawartości glukozy, zalecany jest osobom przemęczonym.

Duża zawartość cukrów prostych, czyni go nieodzownym „wspomaganiem” w chorobach serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia.

BARWA

W  stanie płynnym (patoka) jest prawie bezbarwny lub słomkowy. Krupiec (miód  skrystalizowany) przyjmuje barwę białą lub kremowo-piaskową.

SMAK i AROMAT

Smak i zapach miodu jest miodu jest łagodny, lekko mdły.

SKŁAD i ZASTOSOWANIE

W składzie tego miodu naturalnie występują: olejki eteryczne, garbniki, związki goryczowe, flawonoidy, witaminy z grupy B, K i C, kwas nikotynowy, cholina, kumaryna, saponiny, śladowe ilości alkaloidów oraz żelazo, będące składnikiem hemoglobiny i transporterem tlenu w organizmie.

Miód rzepakowy należy do „rodziny” miodów bogatych w bor – pierwiastek niezbędny do budowy tkanki kostnej oraz prawidłowego funkcjonowania tarczycy i śledziony.

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Z uwagi na wysoką zawartość glukozy – łatwo przyswajalnej przez organizm, stanowi wartościową odżywkę regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.

Miód rzepakowy zaleca się zwłaszcza w geriatrii jako napój na bazie 1 łyżki stołowej miodu, rozpuszczonej w szklance wody.

Duża zawartość cukrów prostych, czyni go nieodzownym „wspomaganiem” w chorobach serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia. Glukoza wzmacnia siłę skurczu mięśnia sercowego, rozszerza naczynia wieńcowe, przyczyniając się do lepszego zaopatrzenia serca w tlen i składniki odżywcze, obniża ciśnienie, usuwa wodę z tkanek i przyczynia się do zmniejszenia obrzęków.

Podobną rolę spełnia fruktoza. Wg naukowców, cukier ten szybciej ulega przemianom metabolicznym, dostarczając w krótszym czasie energii do pracy mięśnia sercowego, a potas i magnez, przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego.

Stosowany jest także w chorobach wątroby oraz przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.

Stosowany zewnętrznie, w przypadku oparzeń, zapobiega tworzeniu się pęcherzy i związanych z nimi infekcjami. Przyspiesza proces ziarninowania a w następstwie gojenia ran.

Szczegóły produktu

Data sheet

Rodzaj mioduRzepakowy
Opinie(0)

Opinie

Na chwilę obecną brak opinii klientów.

Przeglądasz “Miód rzepakowy 1 kg”


.png .jpg .gif

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia na naszej stronie. Polityka prywatności

Zaloguj się

Menu

Twój koszyk

Nie masz dodanych produktów