Pyłek kwiatowy, pszczeli - Sklep internetowy Pszczelibazar.pl

.

.

Pyłek pszczeli, kwiatowy - Sklep internetowy

Jednym z produktów zbieranych przez pszczoły, który można znaleźć w asortymencie naszego sklepu internetowego, jest pyłek kwiatowy. Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, że surowiec ten stanowi prawdziwe bogactwo dobroczynnych właściwości, a znajdujące się w nim składniki wykazują korzystne działanie zarówno dla zdrowia, jak i dla urody. Te męskie komórki rozrodcze, które są produkowane przez kwiaty, są podstawowym pokarmem dla pszczół, tuż obok miodu.

Oferowany przez nasz sklep pyłek pszczeli zawiera w swoim składzie nie tylko węglowodany i tłuszcze, ale także witaminy i składniki mineralne takie jak, chociażby potas, wapń, krzem, fosfor, magnez, jod, kwas foliowy, biotyna oraz witaminy z grupy B. Ponadto w pyłku można znaleźć wiele cennych dla zdrowia enzymów, oraz kwasów organicznych, w tym między innymi kwas jabłkowy, winowy, bursztynowy i szczawiowy. Ze względu na tak bogaty skład produkt ten wykazuje właściwości antyalergiczne, przeciwzapalne, regulujące trawienie oraz odtruwające.

Przepraszamy za niedogodności.

Spróbuj wyszukać ponownie

Produkty zależne od pyłku kwiatowego

Pszczeli pyłek kwiatowy jest bardzo ceniony przez swoje niezwykłe właściwości. Z pomocą pyłku pszczelego można niwelować trądzik, wspomagać utratę wagi i obniżać poziom cholesterolu. A to dopiero początek bardzo długiej listy korzyści, które płyną z przyjmowania pyłku kwiatowego. To jeden z najbardziej wartościowych dla człowieka produktów pszczelich. Od wieków doceniany równie mocno, jak mleczko pszczele, a to - zgodnie z wierzeniami starożytnych - było częścią boskiej strawy. Z powodzeniem można go też stosować przy produkcji kosmetyków. Jest bardzo ważnym składnikiem kosmetyków naturalnych - kremów i mydeł.

Najbardziej rozpowszechnionym produktem pracy pszczół są miody. Miód wielokwiatowy często podawany jest dzieciom, miód lipowy słynie jako najlepsze lekarstwo na przeziębienie, miód gryczany doceniany jest z kolei za wspomaganie układu krwionośnego i wzmacnianie pracy serca. Także spadziowy miód na dobre zapisał się już w ludzkiej pamięci jako źródło mnóstwa witamin i składników odżywczych, tak samo jak dużo rzadszy miód wrzosowy. Czas, by kwiatowy pyłek dołączył do tego zacnego grona - jego właściwości zdrowotne w niczym nie ustępują miodom. Pszczeli pyłek kwiatowy hamuje rozwój miażdżycy, uszczelnia naczynia krwionośne i obniża cholesterol.