.

.

Pyłek pszczeli, kwiatowy - Sklep internetowy

Jednym z produktów zbieranych przez pszczoły, który można znaleźć w asortymencie naszego sklepu internetowego, jest pyłek kwiatowy. Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, że surowiec ten stanowi prawdziwe bogactwo dobroczynnych właściwości, a znajdujące się w nim składniki wykazują korzystne działanie zarówno dla zdrowia, jak i dla urody. Te męskie komórki rozrodcze, które są produkowane przez kwiaty, są podstawowym pokarmem dla pszczół, tuż obok miodu.

Oferowany przez nasz sklep pyłek pszczeli zawiera w swoim składzie nie tylko węglowodany i tłuszcze, ale także witaminy i składniki mineralne takie jak, chociażby potas, wapń, krzem, fosfor, magnez, jod, kwas foliowy, biotyna oraz witaminy z grupy B. Ponadto w pyłku można znaleźć wiele cennych dla zdrowia enzymów, oraz kwasów organicznych, w tym między innymi kwas jabłkowy, winowy, bursztynowy i szczawiowy. Ze względu na tak bogaty skład produkt ten wykazuje właściwości antyalergiczne, przeciwzapalne, regulujące trawienie oraz odtruwające.

Aktywne filtry

Pyłek kwiatowy - naturalna multiwitamina

Waga netto: 0,5 kg

Pobrano: Maj 2021r

Pyłek kwiatowy - naturalna multiwitamina

Waga netto: 1 kg

Pobrano: 2021r

1 125,00 zł

Pyłek kwiatowy - naturalna multiwitamina

Opakowanie zbiorcze

Cena za 1 kg - 45 PLN brutto

Ostatnie sztuki w magazynie

Pyłek kwiatowy - naturalna multiwitamina

Waga netto: 0,3 kg

Pobrano: Maj 2021r

Produkty zależne od pyłku kwiatowego

Pszczeli pyłek kwiatowy jest bardzo ceniony przez swoje niezwykłe właściwości. Z pomocą pyłku pszczelego można niwelować trądzik, wspomagać utratę wagi i obniżać poziom cholesterolu. A to dopiero początek bardzo długiej listy korzyści, które płyną z przyjmowania pyłku kwiatowego. To jeden z najbardziej wartościowych dla człowieka produktów pszczelich. Od wieków doceniany równie mocno, jak mleczko pszczele, a to - zgodnie z wierzeniami starożytnych - było częścią boskiej strawy. Z powodzeniem można go też stosować przy produkcji kosmetyków. Jest bardzo ważnym składnikiem kosmetyków naturalnych - kremów i mydeł.

Najbardziej rozpowszechnionym produktem pracy pszczół są miody. Miód wielokwiatowy często podawany jest dzieciom, miód lipowy słynie jako najlepsze lekarstwo na przeziębienie, miód gryczany doceniany jest z kolei za wspomaganie układu krwionośnego i wzmacnianie pracy serca. Także spadziowy miód na dobre zapisał się już w ludzkiej pamięci jako źródło mnóstwa witamin i składników odżywczych, tak samo jak dużo rzadszy miód wrzosowy. Czas, by kwiatowy pyłek dołączył do tego zacnego grona - jego właściwości zdrowotne w niczym nie ustępują miodom. Pszczeli pyłek kwiatowy hamuje rozwój miażdżycy, uszczelnia naczynia krwionośne i obniża cholesterol.